Dış Ticaret

Dış Ticaret Kursu

Dış Ticaret Kursu

Dış ticaretin tüm süreçlerinin uygulamalı olarak  "bu bilgi iş hayatında nasıl karşıma çıkar ve nasıl kullanabilirim" mantığıyla işlendiği,  katılımcıların eğitim sonunda bir firmanın tüm dış ticaret süreçlerini tek başına yapabilecek seviyeye geleceği bir dış ticaret eğitimidir. Bir ülke için en önemli güçlerden biri ticarettir. Ülkeler, mevcut varlıklarını korumak ve idame ettirebilmek için üretim yapmak zorundadır. Ancak ülkelerin her alanda kendi kendine yetebilmesi söz konusu değil. Bu durumda başka ülkelerle dış ticaret yaparak mal ve hizmet konusunda destek alması gerekir.

Bütün ülkeler ihtiyaçlarını karşılamak için mal ve hizmet üretimini ihtiyaç duyar. Dolayısıyla mal ve hizmet üretimi için bir kaynağa ihtiyaçları vardır. Ancak kaynaklar sınırsız değildir ve ülkeler sınırlı kaynağa sahiptir.  Ülkeler genellikle ihtiyaçları olan mal ve hizmetleri tek başına üretemez. Ülkelerinde yeterli miktarda olmayan malları ithal etmek için diğer ülkeler bağlı olmak zorundalar ve bu da dış ticaret eğitiminin konusudur.

Dış ticaret eğitimi sertifika programına katılarak dış ticaret işlemleri ilgili tüm bilgilere teorik ve pratik olarak hakim olabileceksiniz. Ayrıca bu eğitimde dış ticarette kullanılan bilgi ve belgelerin neler olduğunu detaylı bir şekilde görebileceksiniz. Dış ticarette en önemli husus belgelerin mevzuata uygun olmasıdır. Mevzuat ne der? Dış ticarette mevzuata nasıl uyabiliriz? Bu soruların cevabını bulabileceksiniz. İster bir dış ticaret şirketinde çalışıyor olun ya da çalıştığınız işletmenin dış ticaretle bir ilgisi olsun bu eğitim tam size göre. Dış ticaret standartlarına ait terimleri öğrenecek ve bilgi seviyenizi hızla yükselteceksiniz.

 

Dış Ticaret Kursuna Kimler Katılabilir?

  • İşletmelerin dış ticaret ile ilgili alanlarında çalışanlar,
  • Dış ticaret alanında kariyer hedefi olan,
  • Kendini geliştirmek isteyen,mesleki ilerleme sağlamak isteyen,
  • Bu alana ilgi duyanlar.

 

Eğitimin Katkıları

  • Bankacılık sektörü, uluslararası ticaret ve dış ticaret yapan işletmelerde çalışabilirsiniz.
  • Dış ticaret alanında profesyonel bir nitelik kazandırmak için öğrencileri hazırlar ve size dış ticaret alanında iyi bir temel sağlar.
  • Yurtdışı satışlarını artırmak için kurulan departmanlarda çalışabilirsiniz.
  • Pazar araştırmasına dayalı stratejiler planlayan bir pazarlama yöneticisi olarak da çalışabilirsiniz.

Özel Kariyer Uzaktan Eğitim Kursu


Sermaye, Bilgi ve İnsanın serbest dolaşımı üçgeninde; Dünya hızla değişiyor… Bilgi ve iletişim toplumu, geleceğin dünyasında yerini arıyor…

Bilişim olarak tanımlanan sektör dünyada olduğu kadar ülkemizde de çok hızlı bir şekilde büyümekte ve bir o kadar da değişmektedir.

Devamını Oku

Karekod


Karekod - Kariyer Eğitim Merkezi

Sosyal Medya ve İletişimG.M.K.Paşa Mah. Öztrak Cad. No: 38 Kat: 4 D.No: 6

Çerkezköy - Çorlu / Tekirdağ


0282 726 3059

0542 891 4074