Halkla İlişkiler

Halkla İlişkiler Kursu

Halkla İlişkiler Kursu

Günümüz koşullarında Halkla İlişkiler - PR (public relations) faaliyetleri, şirketlerin başarıya ulaşması için kullandıkları lüks bir araç olmaktan çıkarak bir zorunluluk hâline gelmiştir. Halkla ilişkiler, dünyada olduğu gibi ülkemizde de hızla yaygınlık kazanmaktadır. Bu meslekte başarılı olabilmek için önce mesleğinizin anlam, önem ve içeriğini doğru şekilde çözümlemelisiniz. Bunun için de farklı halkla ilişkiler tanımlarını incelemeli, tarihsel süreç içinde PR’ın nasıl değişip gelişerek günümüzdeki vazgeçilmez bir meslek hâline geldiğini araştırmalısınız. Sektörde çeşitli şirketlerde yapacağınız örgütlenme analizleri, iş yaşamınızda size kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca mesleğinizle ilgili etik kuralları incelemeniz,etik anlayışı gelişmiş bir çalışan olarak iş yaşamınızda saygı görmenizi sağlayacaktır.

Bu programın amacı, yöntemleri aktarma, güncel olan örnekleri paylaşma, yapılan uygulamalarla katılımcıların Halkla İlişkiler ile ilgili pratik deneyimlerini kazanmalarını sağlamaktır. Halkla İlişkiler sektöründe Kariyer hedefi olanlar, Halkla İlişkiler alanında uzmanlaşmak isteyenler, Ünİversiteden yeni mezun olanlar, Şirketlerin Halkla İlişkiler ve Müşteri İlişkileri birimlerinde çalışan ve kendilerini geliştirmek isteyenler bu programa katılabilirler. 

İÇERİK

  • HALKLA İLİŞKİLER BÖLÜMÜNÜN GÖREV VE YERİ  
  • Halkla İlişkilerde temel ilişkiler
  • Halkla İlişkiler uzmanlarında aranan özellikler
  • PLANLAMA SÜRECİ  
  • Hedeflerin amacı ve tayini
  • İletişim ve faaliyet Programının Hazırlanması ve Değerlendirilmesi
  • Masraf ve Bütçeler

Özel Kariyer Uzaktan Eğitim Kursu


Sermaye, Bilgi ve İnsanın serbest dolaşımı üçgeninde; Dünya hızla değişiyor… Bilgi ve iletişim toplumu, geleceğin dünyasında yerini arıyor…

Bilişim olarak tanımlanan sektör dünyada olduğu kadar ülkemizde de çok hızlı bir şekilde büyümekte ve bir o kadar da değişmektedir.

Devamını Oku

Karekod


Karekod - Kariyer Eğitim Merkezi

Sosyal Medya ve İletişimG.M.K.Paşa Mah. Öztrak Cad. No: 38 Kat: 4 D.No: 6

Çerkezköy - Çorlu / Tekirdağ


0282 726 3059

0542 891 4074